В света на недвижимите имоти, често попадате на фалшива обява, което е сериозен проблем за търсещите жилище. Те биват подведени в две насоки – ниски цени и изобилие от оферти, които всъщност не съществуват. Ето няколко ключови знаци, на които да обръщате внимание:
Цената – Първи сигнал:
Най-очевидния знак е цената. Ако имотът, който разглеждате е перфектен и има най-ниската цена в квартала, който търсите, бъдете предпазливи. Това често е признак за фалшива обява, с която злонамерени брокери се опитват да привлекат вниманието ви.
Липсващи детайли в описанието на разглежданата обява:
Липсата на важни параметри като етажа на имота, разположение на стайте или неточно представени площи също са харектеристика на фалшива обява. Основната цел на непълната информация е да предизвика вашето любопитство и да се свържите с агенцията/брокера за до получите уж липсващата информация.
Снимките в разглежданата обява:
Снимките са съществен елемент от обявата на един имот. Ако видите само логото на агенцията или общи надписи като “Private listing’’, задайте си въпроса: Ако е толкова атрактивен, защо не е вече закупен от клиенти на фирмата?
Ексклузивност за частни лица:
Внимавайте с обявите, които са ограничени само за частни лица или за клиенти на определена агенция. Това може да бъде не само фалшива обява, но и сигнал за имот с различни потенциални проблеми.
Имате ли наблюдения върху обявите за недвижими имоти?
Споделете какво Ви е направило впечатление?
Аз съм Люба Просеникова,
- Енергийна ефективност – системи за отопление и охлаждане в новите жилища
- Зелени покриви и фасади: ползи за околната среда и енергийната ефективност
- Устойчиви материали за строителство – предимства и приложения
- Какво да гледате при оглед на апартамент: съвети за правилен избор
- Усвояване на ипотечен кредит: какво трябва да знаете?
- Да наема или да купя имот? Кое е по-добре за мен?